Inne

Bitomat dodaje Optimism na ETH, USDT i USDC!

Ismail

Optimism: Rozwiązanie skalowania warstwy 2 Ethereum i jego integracja z bankomatami Bitcoin

Bankomaty Bitcoin stają się kluczowym pomostem między tradycyjnym światem finansów a sferą kryptowalut. Jednak wraz ze wzrostem wykorzystania Bitcoina, potrzeba skalowalnych i wydajnych rozwiązań transakcyjnych staje się coraz bardziej paląca. Optimism, rozwiązanie skalowania warstwy 2 dla Ethereum, przedstawia obiecującą technologię, która może zrewolucjonizować bankomaty Bitcoin.

Dlatego właśnie, Bitomat.com pod koniec czerwca 2024 dodaje Optmism do wszystkich 280 urządzeń! Czas na szybsze, tańsze transakcje. W trakcie publikacji tego artykułu, Optimism jest już dostępny jeśli chodzi o bitomaty w Polsce, a po 19 czerwca, będzie już dostępny w kolejnych krajach, zaczynając od bitomatów w Hiszpanii.

Zrozumienie Optimism

Optimism to rozwiązanie skalowania warstwy 2 zaprojektowane w celu poprawy przepustowości transakcji Ethereum i zmniejszenia kosztów. Wykorzystując technologię znaną jako rollupy, Optimism przetwarza wiele transakcji poza łańcuchem, a następnie łączy je w jedną transakcję, która jest rejestrowana w głównym blockchainie Ethereum. Znacząco zwiększa to skalowalność Ethereum.

Rozwiązania warstwy 2 w technologii Blockchain

Rozwiązania warstwy 2 to dodatkowe protokoły zbudowane na istniejącym łańcuchu bloków (warstwa 1). Mają one na celu wyeliminowanie ograniczeń skalowalności i szybkości głównego łańcucha bloków. Podstawowe zalety rozwiązań warstwy 2 obejmują szybsze czasy transakcji i niższe opłaty. Integracja tych rozwiązań może jednak stanowić wyzwanie techniczne i związane z bezpieczeństwem.

Potrzeba rozwiązań warstwy drugiej w bankomatach Bitcoin

Transakcje Bitcoin na głównym blockchainie mogą być powolne i kosztowne, co może stanowić istotną barierę dla użytkowników bankomatów Bitcoin. Wysokie opłaty i długi czas potwierdzenia mogą zniechęcać użytkowników do przyjmowania Bitcoina do codziennych transakcji. Rozwiązania warstwy 2, takie jak Optimism, mogą rozwiązać te problemy, umożliwiając szybsze i tańsze transakcje, poprawiając w ten sposób ogólne wrażenia użytkownika i zachęcając do szerszej adopcji.

What networks are supported at 270 Bitcoin ATMs

Istnieją jednak również bankomaty Bitcoin, które dostosowują się do rozwijających się technologii. Na przykład bankomaty Bitomat Bitcoin zaczęły teraz oferować usługi z siecią Optimism Network i oferują użytkownikom znacznie niższe opłaty transakcyjne za transfery monet.

Podstawowa technologia Optimism

Optimism wykorzystuje technikę zwaną rollupami w celu osiągnięcia skalowalności. Rollupy umożliwiają przetwarzanie wielu transakcji poza łańcuchem, a następnie łączenie ich w jedną transakcję w głównym łańcuchu bloków. Zmniejsza to obciążenie głównego łańcucha bloków i przyspiesza czas transakcji, jednocześnie obniżając koszty.

Jak działa optymizm

 1. Optymistyczne Rollupy:
  • Transakcje wsadowe: Łączy wiele transakcji poza łańcuchem w jedną partię, która jest następnie publikowana w Ethereum.
  • Założenie optymistyczne: Zakłada, że transakcje są domyślnie ważne.
  • Dowody oszustwa: W przypadku wykrycia nieprawidłowej transakcji, dowód oszustwa może zostać przesłany w okresie wyzwania. System weryfikuje sporną transakcję w łańcuchu.
 2. Kluczowe komponenty:
  • Sekwencer: Zamawia transakcje i tworzy partię zbiorcze, zapewniając użytkownikom natychmiastowe potwierdzenie.
  • Walidatory: Monitorują nieuczciwe transakcje i mogą przesyłać dowody oszustwa.
  • Inteligentne kontrakty Ethereum: Zarządzanie partiami rollupów, dowodami oszustw i aktualizacjami stanu.
 3. Cykl życia transakcji:
  • Zgłoszenie: Użytkownik przesyła transakcję do Optimism.
  • Sekwencjonowanie: Sekwencer włącza go do partii.
  • Przesyłanie partii: Partia jest przesyłana do Ethereum.
  • Okres wyzwania: Czas, w którym można przesyłać dowody oszustwa.
  • Finalizacja: Transakcje są finalizowane po upływie okresu weryfikacji, chyba że wykryte zostanie oszustwo.
 4. Bezpieczeństwo:
  • Dziedziczy bezpieczeństwo Ethereum, publikując partie rollupów w łańcuchu.
  • Dowody oszustwa zachęcają walidatorów do kwestionowania nieprawidłowych transakcji.
  • Decentralizacja zapewnia możliwość uczestnictwa wielu walidatorów.
 5. Wydajność i koszty:some text
  • Skalowalność: Przetwarza transakcje poza łańcuchem, zmniejszając obciążenie Ethereum.
  • Efektywność kosztowa: Znacznie obniża opłaty transakcyjne poprzez łączenie wielu transakcji w jedną transakcję w łańcuchu.

Ogólnie rzecz biorąc, Optimism zwiększa skalowalność i wydajność Ethereum, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo dzięki innowacyjnym mechanizmom rollup i fraud proof.

Integracja optymizmu z bankomatami Bitcoin

Integracja Optimism z bankomatami Bitcoin obejmuje kilka kroków technicznych. Po pierwsze, bankomat Bitcoin musi być przystosowany do obsługi transakcji warstwy 2. Może to obejmować aktualizację oprogramowania bankomatu w celu obsługi transakcji typu rollup i zapewnienie niezbędnej infrastruktury do przetwarzania tych transakcji poza łańcuchem.

Potencjalny przepływ pracy:

 1. Użytkownik inicjuje transakcję w bankomacie Bitcoin.
 2. Transakcja jest przetwarzana poza łańcuchem przy użyciu technologii rollup firmy Optimism.
 3. Ostateczny stan transakcji jest przesyłany do głównego łańcucha bloków, zapewniając bezpieczeństwo i integralność.

Zapewniając całą tę integrację i infrastrukturę technologiczną, bankomaty Bitomat Bitcoin zapewniły swoim użytkownikom możliwość dokonywania transakcji za pośrednictwem sieci Optimism Network.

Zalety korzystania z sieci Optimism dla bankomatów Bitcoin

 1. Szybsze transakcje: Przetwarzanie poza łańcuchem umożliwia niemal natychmiastowy czas transakcji.
 2. Niższe koszty transakcji: Łącznie transakcji zmniejsza opłaty związane z przetwarzaniem w łańcuchu.
 3. Lepsze doświadczenie użytkownika: Zwiększona szybkość i obniżone koszty sprawiają, że bankomaty Bitcoin są bardziej przyjazne dla użytkownika i dostępne.

Optymizm wzmacnia DeFi: Szybsze i tańsze transakcje przekształcają projekty Blockchain

Kilka projektów blockchain już wykorzystuje Optimism do zwiększenia swoich możliwości transakcyjnych. Na przykład zdecentralizowane platformy finansowe (DeFi) wykorzystują Optimism, aby zapewnić szybsze i tańsze transakcje. Te rzeczywiste zastosowania pokazują potencjał Optimism w zakresie poprawy wydajności transakcji i doświadczenia użytkownika.

Doświadczenie użytkownika i przyjęcie

Aby osiągnąć powszechną adopcję, doświadczenie użytkownika musi być traktowane priorytetowo. Uproszczenie procesu korzystania z bankomatów Bitcoin za pomocą Optimism i edukowanie opinii publicznej na temat korzyści będzie kluczem do napędzania adopcji. Przejrzyste i intuicyjne interfejsy, wraz z przewodnikami informacyjnymi, mogą pomóc użytkownikom zrozumieć i wykorzystać zwiększone możliwości bankomatów Bitcoin.

Bankomaty Bitomat, które dominują wśród marek bankomatów Bitcoin dzięki swojemu innowacyjnemu duchowi, zaczęły zapewniać swoim klientom korzystanie z Optimism Network.

Optimism, rozwiązanie Ethereum do skalowania warstwy 2, oferuje obiecującą technologię, która pozwala przezwyciężyć wyzwania związane ze skalowalnością, przed którymi stoją bankomaty Bitcoin. Umożliwiając szybsze, tańsze i bezpieczniejsze transakcje, Optimism może znacznie poprawić wrażenia użytkownika i zachęcić do szerszego przyjęcia Bitcoina do codziennego użytku.

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest Optimism w technologii blockchain? Optimism to rozwiązanie skalowania warstwy 2 dla Ethereum, które wykorzystuje rollupy do przetwarzania transakcji poza łańcuchem, zwiększając szybkość transakcji i zmniejszając koszty.

W jaki sposób Optimism usprawnia bankomaty Bitcoin? Wykorzystanie sieci Optimism do transakcji może ulepszyć bankomaty Bitcoin, umożliwiając szybsze i tańsze transakcje, poprawiając ogólne wrażenia użytkownika i zachęcając do szerszej adopcji.

Czy Optimism jest bezpieczny? Tak, Optimism utrzymuje bezpieczeństwo głównego łańcucha bloków Ethereum, jednocześnie przetwarzając transakcje poza łańcuchem, aby zwiększyć szybkość i obniżyć koszty.

Czy Optimism może obniżyć opłaty transakcyjne Bitcoin? Oczywiście. Łącząc transakcje i przetwarzając je poza łańcuchem, Optimism może znacznie obniżyć opłaty związane z transakcjami Bitcoin.

Jaka jest przyszłość bankomatów Bitcoin z integracją Optimism? Przyjazne dla użytkownika bankomaty Bitcoin Bitomat, czyniące Bitcoin i inne kryptowaluty bardziej dostępnymi do codziennego użytku poprzez codzienne ulepszanie.

Porozmawiaj z nami - zadaj bezpośrednie pytania naszemu zespołowi na temat Optimism w zakładce Kontakt.

Other blogs