Inne

Bitomaty a Bitcoin w trendzie spadkowym - wyprzedaż po halvingu 10.07.2024

Mark
Specialist

Bitcoin w trendzie spadkowym - wyprzedaż po halvingu, 10.07.2024

Pierwszy tydzień lipca przyniósł na rynku bitcoina gwałtowną przecenę. Kurs kryptowaluty spadł o ponad 15% w ciągu zaledwie kilku dni, schodząc poniżej 53 000 dolarów za monetę. Wykres tygodniowy ilustruje ten postępujący trend spadkowy.

postępujący-trend-spadkowy-10-7-24
Postępujący trend spadkowy

Za następny poziom wsparcia dla ceny Bitcoina można uznać popyt, który widzimy poziomie 42000-40000 dolarów. To ceny, które mieliśmy w końcówce stycznia tego roku. Jeśli prowadzona będzie wyprzedaż, to w ciągu dwóch miesięcy osiągnie ona ten poziom.

Czynniki wpływające na spadek ceny

Za tą nagłą przeceną stoi kilka czynników. Po pierwsze, niemiecki rząd niespodziewanie wystawił na licytację 20000 bitcoinów, co doprowadziło do nadpodaży na rynku. Po drugie, rosną obawy o kolejną falę nadpodaży w związku z planowanym na lipiec rozpoczęciem spłaty wierzycieli przez giełdę Mt.Gox, która upadła w 2014 roku.

Analitycy wskazują również na brak zainteresowania bitcoinem ze strony instytucji. Peter Schiff, znany krytyk kryptowalut, twierdzi, że spadek jest spowodowany brakiem popytu instytucjonalnego. Uważa on, że gdyby taki popyt istniał, inwestorzy chętnie skorzystaliby z okazji i kupili bitcoiny Mt.Gox po cenie niższej niż na rynku giełdowym. Wykres intraday przedstawia gwałtowne spadki cen bitcoina w dniu 5 lipca, kiedy to wiadomość o wyprzedaży Mt.Gox dotarła do szerokiego grona odbiorców.

Bitomaty a bitcoin w trendzie spadkowym

W kontekście tych wydarzeń, warto zwrócić uwagę na rosnącą popularność bitomatów, które stanowią alternatywę dla tradycyjnych giełd kryptowalut. Bitomaty, czyli bankomaty kryptowalutowe, pozwalają na szybkie i anonimowe wypłaty gotówki w zamian za kryptowaluty. Dla inwestorów posiadających aktualnie krypto aktywa, bitomaty mogą być efektywnym sposobem na zabezpieczenie kapitału i zminimalizowanie ryzyka związanego z wahaniem cen na giełdach.

Jedną z głównych zalet bitomatów jest możliwość dokonania transakcji bez potrzeby weryfikacji tożsamości, co zapewnia anonimowość. Dodatkowo, możliwość natychmiastowej wypłaty gotówki sprawia, że są one atrakcyjnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą szybko i bezpiecznie przekształcić swoje cyfrowe aktywa w fizyczne środki pieniężne.

Naturalna korekta rynku

Obecny spadek cen bitcoina jest częścią naturalnej korekty rynku, która zwykle następuje w okresie letnim. Należy jednak pamiętać, że halving z kwietnia tego roku, który zmniejszył o połowę tempo wydobywania nowych bitcoinów, mógł również przyczynić się do spadku cen.

Przyszłość bitcoina

Przyszłość bitcoina jest niepewna. Niektórzy analitycy przewidują dalsze spadki cen, podczas gdy inni uważają, że rynek wkrótce się ustabilizuje i wzrost powróci.

Czas pokaże, co przyniesie przyszłość dla bitcoina. Inwestorzy powinni uważnie śledzić rynek i podejmować decyzje inwestycyjne rozważnie. Pamiętaj, że inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem. Inwestuj tylko tyle pieniędzy, ile możesz sobie pozwolić stracić.

Other blogs